Drodzy ósmoklasiści! Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte. Już 19kwietnia 2023r. czeka na Was moc atrakcji. Przyjdź, poznaj naszą ofertę, zaplanuj swoją dalszą ścieżkę edukacji! Wybór szkoły ponadpodstawowej jest prosty - tylko ZSZ im. Jana Liszewskiego.

Plakat Dzień Otwarty 2023

trzy kobiety, jedna z nich dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej przemawia

Dnia 15.02.2023r. w ZSZ odbyło się spotkanie dyrektorów jednostek oświatowych powiatu braniewskiego zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Elblągu. Tematem spotkania był nadzór dyrektora szkoły, przedszkola, placówki nad organizacją i udzielaniem pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

To już kolejny rok, jak wzięliśmy udział w akcji BohaterON. BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

W grudniu 2021 roku nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych Pani Aneta Herkt i Pan Damian Byk złożyli projekt w konkursie ekologicznym Fundacji PKO BP pod nazwą  „Pozwólmy ziemi oddychać”. Konkurs adresowany był do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, organizacji pozarządowych oraz samorządowych instytucji kultury.

Trzy dyplomy, czekoladki i bon podarunkowy

W związku z tym, że rok 2022 został ogłoszony przez Sejm RP rokiem Polskiego Romantyzmu, w naszej szkole odbył się konkurs dotyczący wiedzy na temat Adama Mickiewicza – jednego z najwybitniejszych twórców tej epoki. To właśnie wydanie „Ballad i romansów” jego autorstwa zapoczątkowało w 1822 roku romantyzm w Polsce.

Konkurs odbył się 15 grudnia 2022r. Przystąpiło do niego kilkunastu uczniów z różnych klas, którzy zmierzyli się z niełatwymi pytaniami z zakresu biografii i twórczości naszego wieszcza. Najwyższy jednakowy wynik uzyskały trzy osoby, więc w celu wyłonienia zwycięzcy 21 grudnia odbył się II etap konkursu. Niekwestionowanym zdobywcą I miejsca został Kacper Podlecki z klasy III TE, II miejsce przypadło Wiktorii Góreckiej z kl. IV TL, a na III miejscu znalazła się Julia Zawadzka z klasy I TL. Wręczenie nagród odbyło się 20 stycznia w obecności Pani dyrektor Joanny Sokół oraz organizatorek – Elżbiety Minarskiej-Lis i Beaty Slipiko. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

uczniowie siedzący w ławkach rozwiązują pisemne zadania konkursowe

14 października to w całej Polsce Dzień Edukacji Narodowej – święto pedagogów oraz pracowników oświaty. Z tej okazji w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie odbyły się powiatowe obchody.