Dnia 1 lutego 2024 roku podpisano umowę na remont dachu w zabytkowej części budynku dawnego Kolegium Jezuickiego w Braniewie.

W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Braniewski Karol Motyka, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie Joanna Sokół oraz przedstawiciele firmy „DACH-SYSTEM” z Oleszna. Prace zostaną sfinansowane z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – edycja pierwsza oraz 2% wkładu własnego Powiatu Braniewskiego. Rządowy Program Odbudowy Zabytków ma na celu przywrócić blask zabytków w całej Polsce i obejmuje bezzwrotne dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych.

budynek Zespołu Szkół Zawodowych z lotu ptaka naokoło drzewadwie kobiety i czterech mężczyzn siedzą przy stole kolejna kobieta stoi. Kobieta przy stole podpisuje dokumenty a druga rozmawia z mężczyznąw tle tablica informacyjna na stole laptop