Dnia 13 grudnia 2023 r. w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie zostały rozdane certyfikaty i nagrody za ciekawe rozwiązania dotyczące promowania czytelnictwa wśród zieleni ogrodu dydaktycznego.

Wszyscy pamiętamy, jak powstawał nasz ogród dydaktyczny: jak uczniowie tworzyli ozdobna sztalugę, konstruowali plenerową biblioteczkę, jak czytaliśmy w cieniu drzew, jak odbyło się narodowe czytanie "Nad Niemnem". Nasze starania zostały nagrodzone CERTYFIKATEM SZKOLNEGO OGRODU DYDAKTYCZNEGO - „O zieleń w szkolnym ogrodzie dbamy, czyste powietrze mamy”. Przy wielu szkołach i placówkach edukacyjnych coraz częściej można spotkać takie ogrody, które nie tylko zdobią, ale także stanowią miejsce odpoczynku, jak i są dodatkową „salą dydaktyczną”, która daje uczniom możliwości ukierunkowanego obcowania i poznawania natury. Ogród dydaktyczny nie tylko urozmaica naszą przestrzeń szkolną, rozwija też postawy proekologiczne uczniów i nauczycieli ale także uczy szacunku dla przyrody i jej różnorodności biologicznej, kreuje twórczość w tworzeniu przyjaznej i estetycznej przestrzeni. W naszej szkole ogród dydaktyczny jest miejscem, w którym młodzież chętnie i z radością przebywa, bo edukacja i zabawa to doskonały pomysł na co dzień.
Konkurs został zrealizowany w ramach projektu „Wspólnie zadbajmy o czyste powietrze na Warmii i Mazurach”, dofinansowanego ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

drewniana biblioteczka plenerowa z czerwoną kokardą postawiona na trawniku w tle drzewadrewniana sztaluga w parku z napisem książka ZSZ na niej ekspozycja w ramkach za szkłem owady i szyszki drzew iglastychdrewniana sztaluga w parku z napisem książka ZSZ na niej siedem książekdwie dziewczyny i pięciu chłopców czytają książki w parkudziewczyna maluje na brązowej desce napis białą farbą biblioteczka plenerowakobieta w kapeluszu i chłopiec z mikrofonem siedzą przy stoliku chłopiec czyta kobieta przygląda się w tle park i kamieńpieciu chłopców z drewnianą sztalugą z napisem książka ZSZ w tle budynek szkołytrzech chłopców szlifuje drewnianą ramętrzy dziewczyny siedzą w parku na kocu i czytają książkitrójka uczniów maluje kolorowego ptakaw parku dziewczyna wyciąga książkę z biblioteczki plenerowej w tle dziewczyna i chłopak