Trzy dyplomy, czekoladki i bon podarunkowy

W związku z tym, że rok 2022 został ogłoszony przez Sejm RP rokiem Polskiego Romantyzmu, w naszej szkole odbył się konkurs dotyczący wiedzy na temat Adama Mickiewicza – jednego z najwybitniejszych twórców tej epoki. To właśnie wydanie „Ballad i romansów” jego autorstwa zapoczątkowało w 1822 roku romantyzm w Polsce.

Konkurs odbył się 15 grudnia 2022r. Przystąpiło do niego kilkunastu uczniów z różnych klas, którzy zmierzyli się z niełatwymi pytaniami z zakresu biografii i twórczości naszego wieszcza. Najwyższy jednakowy wynik uzyskały trzy osoby, więc w celu wyłonienia zwycięzcy 21 grudnia odbył się II etap konkursu. Niekwestionowanym zdobywcą I miejsca został Kacper Podlecki z klasy III TE, II miejsce przypadło Wiktorii Góreckiej z kl. IV TL, a na III miejscu znalazła się Julia Zawadzka z klasy I TL. Wręczenie nagród odbyło się 20 stycznia w obecności Pani dyrektor Joanny Sokół oraz organizatorek – Elżbiety Minarskiej-Lis i Beaty Slipiko. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

uczniowie siedzący w ławkach rozwiązują pisemne zadania konkursowe