Dnia 10 i 11 listopada 2023r. uczniowie, nauczyciele administracja i obsługa Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie wzięli udział w obchodach 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się 10 listopada w Auli szkolnej, gdzie Pani dyrektor Joanna Sokół przywitała uczniów oraz przypomniała im, jak to po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość oraz uświadomiła im, jakie to szczęście być wolnym i niezależnym, nie będąc nikomu podporządkowanym, gdy można czuć się bezpiecznym i równo traktowanym.

Uczniowie obejrzeli też krótki film pt. "Niezwyciężeni. Czas próby", następnie wspólnie odśpiewali piosenki patriotyczne. Zaśpiewano: "Rotę", "Szarą piechotę", "Pąki białych róż"," Jak to na wojence ładnie", "Pierwszą kadrową", "Na znojną walkę", "Balladę harcerską"," Balladę o wieży spadochronowej". Następnie o symbolicznej godzinie 11:11 na boisku szkolnym uczniowie i pracownicy ZSZ zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, tym samym szósty rok nasza szkoła wzięła udział w akcji " Szkoła do hymnu". Delegacja uczniów na czas śpiewania hymnu rozwinęła biało-czerwoną flagę. Jeszcze długo na przerwach było słychać nucenie piosenek patriotycznych oraz wrażenia z uroczystego apelu.
Dnia 11 listopada odbyły się Powiatowe obchody Święta Niepodległości organizowane przez Powiat Braniewski. Obchody rozpoczęto uroczystą Mszą Święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny w Braniewie z udziałem pocztów sztandarowych, następnie delegacje złożyły wieńce przy pomniku Orła Białego. Obchody zwieńczyła akademia w BCK oraz słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów ZSZ im. Jana Liszewskiego w Braniewie oraz SOSW w Braniewie. Obsługą gości zajęli się uczniowie technikum w ZSZ- technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa.
Kolejny rok włączyliśmy społeczność szkolną we wspólne świętowanie już 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

KOBIET1mężczyzna siedzi gra na gitarze i śpiewa uczniowie siedzą i śpiewają ze śpiewnikami TRZYDZ1kobiety i mężczyźni stoją rozmawiają piją jedzą ciastoSTZBIA1STZBIA2STZESO1ciasto w kawałkach na paterach rurki i desery