Szanowni Państwo.
Na podstawie materiałów i wytycznych otrzymanych z Ministerstwa Edukacji i Nauki przygotowaliśmy pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień uczniów 12-18 lat ( jak również pracowników) oraz wyboru placówki szczepień.
Zachęcamy do zapoznania się z opracowanym materiałem informacyjnym, grafiką oraz materiałem edukacyjnym.

W zamieszczonych materiałach znajdują się informacje:

   • jak akcja będzie zorganizowana przez Naszą szkołę.  
   • list Ministra Zdrowia w sprawie szczepień uczniów w wieku 12-18 lat.  
   • deklaracja/zgoda na szczepienie ( do pobrania) oraz kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego dla osoby nieletniej,  
   • grafiki informacyjne, między innymi: jak przygotować dziecko do szczepienia. Grafika informacyjna nt. organizacji szczepień wraz z harmonogramem przebiegu akcji.  
   • filmik na You Tube oraz materiał edukacyjny na temat chorób zakaźnych.  

Wszystkie materiały są tutaj


Szczepimy się...chcemy wrócić do normalności!
Poświęć chwilę i zapoznaj się z informacjami.
NIE ZMUSZAMY - ZACHĘCAMY!!!
Dla zainteresowanych więcej informacji pod linkiem:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly

Jednocześnie pragniemy poinformować, że 30.09 odbyło się Posiedzenie Rady Gabinetowej z udziałem Ministra Edukacji i Nauki zwołanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Tematem spotkania było przygotowanie systemu oświaty do powrotu uczniów do szkół w zbliżającym się roku szkolnym i stopień przygotowania placówek do kolejnej fali zachorowań na Covid-19. W wydarzeniu uczestniczył Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Prezydent Andrzej Duda wyraził swoją opinie na temat szczepień. Podkreślił, że jest przeciwnikiem obowiązkowego szczepienia. Dodał, że obowiązkiem państwa jest zapewnienie możliwości przeprowadzenia szczepień i zachęcania do tego, natomiast każdy powinien mieć możliwość wolnego wyboru. " Uważam, że powinno się na ten temat w szkołach rozmawiać z rodzicami. Natomiast bez stosowania w tym zakresie rozwiązań o charakterze przymusowym, bo uważam, że jest to przekroczenie granicy, na które nie możemy sobie pozwolić z wielu względów, ale między innymi dlatego, że znamy też nasz narodowy charakter i wiemy, jak bardzo jesteśmy przekorni. Jeżeli ludzie będą do tego zmuszani, to będziemy mieli naprawdę niedobrą sytuację społeczną, która znacząco pogorszy nastroje. Dlatego jestem przeciwnikiem tego typu rozwiązań" – podkreślał prezydent.