powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły, do szkoły !!! bo się spóźnisz,,, a tak w ogóle to chodzą słuchy że jutro może być klasówa z matmy...

Zespół Szkół Zawodowych

im. Jana Liszewskiego w Braniewie

Siatkarze dopięli swego i są trzecią drużyną w województwie!
27 kwietnia w Hali Urania w Olsztynie odbył się Finał Wojewódzki w piłce siatkowej chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiły zespoły z VII LO Olsztyn, IV LO Olsztyn, I LO Ełk i, po raz pierwszy w historii szkoły, ZSZ Braniewo.
Od kilku lat ekipy olsztyńskie (są to jednocześnie drużyny klubowe Indykpolu Olsztyn i Chemika Olsztyn w tej kategorii wiekowej) są poza zasięgiem innych drużyn z województwa, zatem trener ZSZ i zespół postawili sobie za cel główny wygrać z Ełkiem i wywalczyć brązowe medale.
Zgodnie z oczekiwaniami w pierwszych meczach finału olsztynianie z Braniewem i Ełkiem rozprawili się dość łatwo po 2:0. Zatem przed turniejowe prognozy dość szybko się sprawdziły. W meczu o I miejsce faworyzowane LO VII Olsztyn po zaciętej grze pokonało IV LO Olsztyn 2:1 i tradycyjnie, choć z trudem, zdobyło tytuł Mistrza Województwa.
Dla ZSZ Braniewo przyszło zmierzyć się z LO Ełk o historyczny sukces i podtrzymanie tegorocznej passy, gdyż był to nasz już trzeci finał i już dwa brązowe medale mieliśmy (rozgrywki Orlik i WM LZS Olsztyn), ale marzyliśmy o tym najcenniejszym z rozgrywek WM SZS Olsztyn.
Trenerowi udało się zmobilizować zawodników do walki o podium i zawodnicy z "gdańskiej" znakomicie w I secie wywiązali się z realizacji zadań  taktycznych i po bardzo dobrej, dynamicznej grze rozbili rywali 25:14! Drugi set był już bardzo zacięty i raz jedna, a raz druga drużyna  prowadziła 2-3 punktami, aż do stanu 21:20 dla braniewian. Od tego momentu, jak to już nie raz bywało w końcówkach setów, braniewski zespół włączył drugi bieg i po skutecznych blokach i atakach wygrał 25:22, a całe spotkanie 2:0 i odtańczył taniec radości!

Brązowe medale w Olsztynie wywalczyli: Kamil Maćkowiak, Adrian Zyziuk, Dawid Gawłowski, Kamil Bieniuszewicz, Adrian Krzemiński, Robert Krzemiński, Daniel Iwaszko, Radosław Wasiak, Jakub Kołodziejski, Albert Mikos.

GRATULUJEMY!!!

 

 

zegar sportowca

100-lecie niepodległości

najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

mini-kalendarz

Lipiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

pogoda

 

booked.net

Copyright © 2019 ZSZ Braniewo Rights Reserved.