powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły, do szkoły !!! bo się spóźnisz,,, a tak w ogóle to chodzą słuchy że jutro może być klasówa z matmy...

Zespół Szkół Zawodowych

im. Jana Liszewskiego w Braniewie

Projekt Unijny w Zespole szkół Zawodowych

 

KUŹNIA DOBRYCH PRAKTYK

Człowiek  - najlepszą inwestycją

 

„ZSZ- kuźnia dobrych praktyk” to tytuł projektu, jaki od 3 czerwca 2013r.  realizowany jest w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w  Braniewie. Dyrekcja szkoły, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Braniewie pozyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, działanie 9.2. Fundusze Europejskie przeznaczone zostaną na podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego
w powiecie braniewskim oraz uatrakcyjnią ofertę dydaktyczną ZSZ. Wartość całkowita projektu wynosi 994600,08 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 867788,57 zł. 

Dwuletni projekt skierowany jest do uczniów technikum leśnego, gastronomicznego oraz hotelarskiego Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie.  W ramach działań przewidzianych

w projekcie uczniowie placówki odbędą płatne staże zawodowe u lokalnych i regionalnych przedsiębiorców. Dzięki nim zdobędą praktyczne umiejętności w ramach wyuczonego zawodu, a tym samym będą lepiej przygotowani do podjęcia pracy po ukończeniu nauki. Zaplanowano także kursy zawodowe kończące się uzyskaniem certyfikatu oraz spotkania z doradcą zawodowym. Wizytówką Zespołu Szkół Zawodowych będzie nowoczesne wyposażenie pracowni oraz dostosowane do aktualnej podstawy programowej materiały dydaktyczne. Uczniowie będą mieli okazję skorzystać
z dodatkowych zajęć nauki zawodu oraz języka angielskiego zawodowego, a zajęcia te odbywać się będą w kompleksowo wyposażonych, w ramach projektu, pracowniach.  Dzięki pozyskanym funduszom uczniowie kierunku gastronomicznego i hotelarskiego wyjadą na targi branżowe, by zapoznać się z nowościami i trendami, jakie obecnie dominują na rynku, natomiast uczniowie kierunku leśnego wyjadą na wycieczkę edukacyjną do Puszczy Białowieskiej.

 

 

 

 

 

Zajęcia terenowe uczniów klasy II Technikum – technik leśnik w ramach projektu „ZSZ – kuźnia dobrych praktyk”, które odbyły się 22 lutego 2014 roku.

TECHNIK LEŚNIK

 

TECHNIK HOTELARSTWA

 

TECHNIK ŻYWIENIA

 

 

W ZSZ trwają staże zawodowe

W ramach projektu „ZSZ – kuźnia dobrych praktyk” trwają staże zawodowe uczniów i uczennic Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie. Chęć udziału w stażach wyraziło 28 uczestników projektu uczących się w IV klasie Technikum Gastronomicznego oraz Hotelarskiego. Wnioski wszystkich chętnych zostały pozytywnie rozpatrzone. Staże nie zastępują praktyk szkolnych i odbywają się w dni wolne od szkoły tj. w ferie i wakacje. Stażyści podjęli się przepracowania 150 godzin u lokalnych przedsiębiorców jak i przedsiębiorców spoza powiatu braniewskiego. Nad poprawną realizacją staży czuwają opiekunowie z ramienia pracodawcy. Po przepracowanych godzinach uczeń otrzyma wynagrodzenie stażowe. Dzięki stażom uczniowie nabędą praktycznych umiejętności w wyuczonym zawodzie.

 

 

Kurs menagera hotelarstwa

Od 27.01.2014 do 31.01.2014 uczniowie technikum hotelarskiego przy Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie odbyli „KURS MENAGERA HOTELARSTWA”. W szkoleniu trwającym 40 godzin praktycznych i teoretycznych brało udział 25 osób. Program kursu był bardzo bogaty począwszy od podstawowych pojęć , podstaw prawnych w hotelarstwie do najnowszych trendów w wyposażeniu zakładów hotelarskich czy też hotelarskich usług SPA & Wellness. Uczestnicy kursu przez 5 dni chętnie poszerzali swoje umiejętności. Po przebytym kursie uczniowie otrzymali certyfikat w dwóch wersjach językowych (polski, angielski) oraz zaświadczenie o uczestnictwie. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do dalszych sukcesów zawodowych. Dziękujemy Prowadzącemu jak i uczniom za zaangażowanie.

 


 

 

 

 

koniec roku już za...

100-lecie niepodległości

najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

mini-kalendarz

Luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

pogoda

 

booked.net

Copyright © 2021 ZSZ Braniewo Rights Reserved.