powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły, do szkoły !!! bo się spóźnisz,,, a tak w ogóle to chodzą słuchy że jutro może być klasówa z matmy...

Zespół Szkół Zawodowych

im. Jana Liszewskiego w Braniewie

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 20151106zyd oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 20151106zyd oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W dniach 5/6.11 odbyły się dwa kolejne warsztaty.

W czwartek (5.11) razem z panią Małgorzatą Roguszewską, Marysią i Szymonem, wybraliśmy się na spacer bo miejscach, w których kiedyś były miejsca typowo żydowskie. Nikt nie spodziewał się, że było ich aż tyle, ale udało nam się odnaleźć miejsca, w których znajdowały się: 

*cmentarz,
*sala modlitewna,
*synagoga,
*stowarzyszenie Kobiet Żydowskich,
*szpital,
*rynek (sklepy żydowskie),
*fabryka cygar.
Podczas pobytu na miejscu, w którym znajdował się cmentarz, kilka osób poświęciło się i weszło w głąb pokrzyw w poszukiwaniu fragmentów macewy. Nie jesteśmy pewni czy znaleziony fragment jest tym, czego szukaliśmy, lecz także nie wykluczamy takiej opcji.
Mimo niezbyt ładnej pogody, humory i tak dopisywały wszystkim i na całym spacerze panowała bardzo miła atmosfera. 
Po powrocie do szkoły rozmawialiśmy o tym, co jeszcze mamy zamiar zrobić w najbliższym czasie.

W piątek (6.11) słuchałyśmy piosenek, które są przerobione tak, aby opowiadały o różnych żydowskich świętach oraz poznałyśmy historię kilku rodzin Żydowskich, które odwiedziły Polskę. Następnie próbowałyśmy odpowiedzieć sobie na pytanie „Kim jestem?”. Później stworzyłyśmy plakat odrysowując nasze dłonie i pisząc w nich 5 rzeczy, które zyskałyśmy dzięki warsztatom. Na koniec każda z nas napisała anonimowy list, w którym miałyśmy uwzględnić to, czego nauczyłyśmy się podczas warsztatów i to, co chciałybyśmy przekazać innym ludziom.

{gallery}20151106zyd{/gallery}

 

100-lecie niepodległości

najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

mini-kalendarz

Styczeń 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

pogoda

 

booked.net

Copyright © 2020 ZSZ Braniewo Rights Reserved.