powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły, do szkoły !!! bo się spóźnisz,,, a tak w ogóle to chodzą słuchy że jutro może być klasówa z matmy...

Zespół Szkół Zawodowych

im. Jana Liszewskiego w Braniewie

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 20151117zyd oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 20151106zyd oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 20151109warsz oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 20151117zyd oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Dziś w naszej szkole obchodzony był Dzień Kultury Żydowskiej. Z tej okazji odbył się apel, na którym podzieliłyśmy się informacjami i ciekawostkami na temat kultury i religii żydowskiej, oraz zaprezentowałyśmy taniec żydowski, którym zainspirowałyśmy się poprzez znalezienie filmiku wstawionego do internetu przez Zespół tańca żydowskiego "KLEZMER" (http://klezmer.art.pl/). 
Na koniec rozdałyśmy wszystkim upieczone przez nas ciasteczka, a na poczęstunek złożony
z potraw żydowskich, które przygotowałyśmy wczoraj zaprosiłyśmy specjalnych gości, którymi byli : 
*Burmistrz miasta Braniewa, pani Monika Trzcińska,
*Wójt gminy Braniewo, pan Tomasz Sielicki,
*Wicestarosta braniewski, pan Artur Mieczaniec, 
*Wicestarosta braniewski, pan Mirosław Kudliński,
*Członek Zarządu Powiatu Braniewskiego, pan Władysław Hruszka,
*Naczelnik wydziału oświaty, kultury, sportu i promocji, pani Agnieszka Brewczak,
*Redaktor Telewizji Braniewskiej, pan Tomasz Sitarz, 
*Przedstawiciel rady rodziców, pan Adrian Tymecki,
*Gospodarz szkoły, pani dyrektor Joanna Sokół.

Wszystkim obecnym uczniom i pracownikom szkoły, a głównie zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie.

Chciałybyśmy także bardzo podziękować naszej wychowawczyni, pani Katarzynie Maciejewskiej, która nie tylko pomogła nam przygotować się do dzisiejszego dnia, ale również cały czas wspiera nas w każdym naszym działaniu. :)

W miarę możliwości niedługo postaramy się dodać film z apelu. 

{gallery}20151117zyd{/gallery}

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 20151106zyd oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W dniach 5/6.11 odbyły się dwa kolejne warsztaty.

W czwartek (5.11) razem z panią Małgorzatą Roguszewską, Marysią i Szymonem, wybraliśmy się na spacer bo miejscach, w których kiedyś były miejsca typowo żydowskie. Nikt nie spodziewał się, że było ich aż tyle, ale udało nam się odnaleźć miejsca, w których znajdowały się: 

*cmentarz,
*sala modlitewna,
*synagoga,
*stowarzyszenie Kobiet Żydowskich,
*szpital,
*rynek (sklepy żydowskie),
*fabryka cygar.
Podczas pobytu na miejscu, w którym znajdował się cmentarz, kilka osób poświęciło się i weszło w głąb pokrzyw w poszukiwaniu fragmentów macewy. Nie jesteśmy pewni czy znaleziony fragment jest tym, czego szukaliśmy, lecz także nie wykluczamy takiej opcji.
Mimo niezbyt ładnej pogody, humory i tak dopisywały wszystkim i na całym spacerze panowała bardzo miła atmosfera. 
Po powrocie do szkoły rozmawialiśmy o tym, co jeszcze mamy zamiar zrobić w najbliższym czasie.

W piątek (6.11) słuchałyśmy piosenek, które są przerobione tak, aby opowiadały o różnych żydowskich świętach oraz poznałyśmy historię kilku rodzin Żydowskich, które odwiedziły Polskę. Następnie próbowałyśmy odpowiedzieć sobie na pytanie „Kim jestem?”. Później stworzyłyśmy plakat odrysowując nasze dłonie i pisząc w nich 5 rzeczy, które zyskałyśmy dzięki warsztatom. Na koniec każda z nas napisała anonimowy list, w którym miałyśmy uwzględnić to, czego nauczyłyśmy się podczas warsztatów i to, co chciałybyśmy przekazać innym ludziom.

{gallery}20151106zyd{/gallery}

 

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 20151109warsz oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W dniach 7 i 8 października oraz 5 i 6 listopada w naszej szkole odbyły się dwa pierwsze warsztaty zorganizowane przez fundację Forum Dialogu Między Narodami, prowadzone przez Marysię Pawlak i Szymona Gotowskiego jako trenerzy.

W czasie ich trwania opowiadali nam wiele o Żydach, ich kulturze, tradycjach oraz religii. Następnie w różny sposób dzielili nas na grupy, w których pracowałyśmy nad ciekawie przygotowanymi zadaniami, przez co szybciej zapamiętałyśmy uzyskane informacje.

Dzięki nauce poprzez zabawę poznałyśmy dużo nowych faktów, o których wcześniej żadna z nas nie słyszała i które będziemy wykorzystywały do dalszej realizacji projektu. Przez całe dwa dni panowała bardzo miła atmosfera, co także zachęcało do aktywnego udziału w warsztatach.

Na koniec dodamy, że w projekcie możemy uczestniczyć dzięki nauczycielowi  historii z ZSZ, pani Małgorzacie Roguszewskiej, która nadzoruje naszą pracę, a w czasie warsztatów wykonała nam kilka poniższych zdjęć. Bardzo pomaga nam również nasza wychowawczyni, pani Katarzyna Maciejewska.

 {gallery}20151109warsz{/gallery}

100-lecie niepodległości

najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

mini-kalendarz

Styczeń 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

pogoda

 

booked.net

Copyright © 2021 ZSZ Braniewo Rights Reserved.