powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły, do szkoły !!! bo się spóźnisz,,, a tak w ogóle to chodzą słuchy że jutro może być klasówa z matmy...

Zespół Szkół Zawodowych

im. Jana Liszewskiego w Braniewie

Zadaniem logistyka jest dostarczyć właściwy towar, właściwemu klientowi, we właściwej ilości, właściwym czasie, na właściwe miejsce, we właściwym stanie i po właściwych, czyli możliwie najniższych kosztach. Wszystko, co wytworzy przemysł, musi być gdzieś przewiezione, dostarczone, przechowane i tą dziedziną działalności gospodarczej zajmuje się logistyka. Logistyka to planowanie i organizowanie przepływu materiałów, informacji i pieniędzy w przedsiębiorstwach i między nimi. Logistyka to także gospodarowanie odpadami i materiałami niebezpiecznymi, zarządzanie komunikacją miejską, organizowanie imprez sportowych oraz koncertów. Duże znaczenie logistyka ma w  wojskowości gdzie zajmuje się transportem sprzętu i ludzi, magazynowaniem, kwaterunkiem żołnierzy.
Technicy logistycy zatrudniani są w przedsiębiorstwach logistycznych, handlowych, spedycyjno-transportowych, produkcyjnych, budowlanych, jednostkach samorządu terytorialnego, w działach sprzedaży i kontaktów z klientami. Najczęściej pracują
jako koordynatorzy zaopatrzenia i zbytu, spedytorzy, przedstawiciele handlowi, magazynierzy oraz na podobnych stanowiskach pracy. Mogą pracować także jako specjaliści ds. sprzedaży i prognozowania popytu, do spraw planowania zakupów, zaopatrzenia, handlu elektronicznego, obsługi klientów czy zarządzania centrum dystrybucyjnym, a także jako administratorzy taboru i organizatorzy transportu.

Osoby wybierające ten zawód powinny posiadać cechy właściwe dla zawodu: przede wszystkim zdolność przewidywania i koordynowania wielu procesów jednocześnie, posiadać umiejętność analitycznego myślenia, determinację w dążeniu do celu, zdolność słuchania innych i rozwiązywania problemów.

 Podstawa programowa: http://www.koweziu.edu.pl/pp_zawod.php?nr_zawodu=333107

 Wynagrodzenie pracowników zatrudnionych w logistyce  źródło: www.wynagrodzenia.pl 

Praca w logistyce

koniec roku już za...

100-lecie niepodległości

najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

mini-kalendarz

Marzec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

pogoda

 

booked.net