powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły, do szkoły !!! bo się spóźnisz,,, a tak w ogóle to chodzą słuchy że jutro może być klasówa z matmy...

Zespół Szkół Zawodowych

im. Jana Liszewskiego w Braniewie

 

Przemówienie Pani Dyrektor Marii Drozdowskiej na Zakończenie Roku Szkolnego 2010/2011

 

 

Witam serdecznie wszystkich obecnych tutaj na naszej uroczystości zakończenia roku szkolnego. Bardzo serdecznie witam Was drodzy uczniowie naszej szkoły, bo to przede wszystkim moment ważny dla was. Wielkim świętem w życiu szkoły jest zawsze początek i zakończenie roku szkolnego. Początek to czas, kiedy z nowym zapasem sił, z wiarą w swoje umiejętności, z wiarą w sukces rozpoczynamy nowy etap. Zakończenie to czas, kiedy cieszymy się z owoców swojej pracy, z tego, czego dokonaliśmy, co osiągnęliśmy. Wierzę, że w swojej drodze do dorosłości potraficie we właściwy sposób wykorzystać doświadczenia minionego roku szkolnego, że wzbogaciliście swoją wiedzę o życiu, o nauki płynące zarówno z tego, co przyniosło wam sukces, jak i z tego, co prowadziło do porażek. Dziękuję serdecznie za całoroczną pracę Wam wszystkim. Dziękuję tym, którzy reprezentowali szkole biorąc udział w różnych konkursach, zawodach sportowych bądź innych akcjach organizowanych na terenie szkoły czy miasta, tym którzy pracowali w samorządach klasowych i samorządzie szkolnym . Dziękuję nauczycielom za ich trud, cierpliwość, wyrozumiałość, za ich profesjonalizm. Zyczę wam wszystkim drodzy uczniowie i drodzy nauczyciele wspaniałych wakacji, udanego odpoczynku. Cieszcie się latem, słońcem i nabierajcie sił. Jak juz wspomniałam jest czas początku i czas końca - dla mnie dzisiejsze zakończenie roku szkolnego jest szczególne, jesteście ostatnią grupą uczniów, których żegnam jako dyrektorka szkoły, jako nauczycielka. Nadszedł dla mnie czas odejścia na emeryturę, w tej szkole przepracowałam 38 lat i na wasze ręce chciałam złożyć podziękowanie wszystkim, którzy przez lata jako uczniowie tej szkoły dodawali mi sil, sprawiali, że wierzyłam w wartość pracy nauczyciela, że z olbrzymią satysfakcją patrzyłam, jak radzą sobie w życiu jako absolwenci i często, juz jako ludzie dorośli spotykając mnie bardzo ciepło mówili o latach spędzonych w szkole. Dziękuje Wam, Waszym rodzicom, dziękuję całemu gronu pedagogicznemu. Miałam to szczęście, że w swojej pracy zawodowej spotykałam ludzi naprawdę życzliwych. Bardzo dziękuję pani Użluk, która jako przedstawiciel władz oświatowych zawsze z olbrzymią życzliwością, tak po prostu bardzo po ludzku pomagała rozwiązywać problemy, dziękuję władzom samorządowym miasta i powiatu, dziękuję moim kolegom, dyrektorom innych braniewskich szkół panu Olgierdowi Falkowskiemu i panu Piotrowi Danielewiczowi, którzy dzielili się ze mną swoim doświadczeniem i nigdy nie odmówili pomocy. Olgierd, Piotr ze szczerego serca wam dziękuję.

Dzisiaj grono naszej szkoły to w większości ludzie młodzi. Chciałabym podziękować im wszystkim za współpracę, bo uważam, że mam bardzo dobrą kadrę, energiczną, fachową, oddaną szkole. Bardzo dziękuję też za współpracę pracownikom administracyjnym szkoły. Doskonale wiem, jak wielki jest ich trud, pozostający najczęściej w cieniu podstawowych zadań szkoły. Chciałabym podziękować tym, którzy pracowali tu wcześniej, a teraz są już na emeryturze. Ludzie ci oddali szkole cały swój pedagogiczny talent, wiedzę, najlepsze lata swojego życia, potrafili stworzyć w szkole niepowtarzalną atmosferę, jakiej zazdrościły nam inne grona, a przede wszystkim byli to ludzie, o których mogę powiedzieć słowami poety " mieli tak za tak, nie za nie, bez światłocienia".

Dziękuję Wam Koleżanki i Koledzy.

koniec roku już za...

100-lecie niepodległości

najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

mini-kalendarz

Luty 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

pogoda

 

booked.net

Copyright © 2020 ZSZ Braniewo Rights Reserved.