powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły, do szkoły !!! bo się spóźnisz,,, a tak w ogóle to chodzą słuchy że jutro może być klasówa z matmy...

Zespół Szkół Zawodowych

im. Jana Liszewskiego w Braniewie

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 21 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Zawodowych odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego. To przedsięwzięcie ma przede wszystkim propagować znajomość zasad poprawnej pisowni polskiej oraz szerzyć wśród młodych ludzi dbałość o kulturę języka pisanego, o co niestety w dobie Internetu coraz trudniej.
Do konkursu zorganizowanego przez polonistki Annę Kasperowicz i Beatę Slipiko przystąpiło 13 uczestników, wśród których znaleźli się reprezentanci każdej z braniewskich szkół średnich. Uczniowie musieli zmierzyć się z niełatwym, ale pełnym humoru dyktandem. W tej edycji bezkonkurencyjna okazała się uczennica ZSZ, Alicja Błaszk, II miejsce przypadło uczennicy ZSB, Natalii Cieplińskiej, a III – Julii Jaszczuk z ZSZ.
Starostwo Powiatowe w Braniewie objęło konkurs honorowym patronatem i ufundowało nagrody, które uroczyście wręczył Wicestarosta Braniewski, Pan Krzysztof Kowalski. Gratulacje i pamiątkowe dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy.

koniec roku już za...

100-lecie niepodległości

najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

mini-kalendarz

Kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

pogoda

 

booked.net

Copyright © 2020 ZSZ Braniewo Rights Reserved.