powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły, do szkoły !!! bo się spóźnisz,,, a tak w ogóle to chodzą słuchy że jutro może być klasówa z matmy...

Zespół Szkół Zawodowych

im. Jana Liszewskiego w Braniewie

 

Rockersi, hippisi i emo w ZSZ

W ciągu ostatnich dwóch tygodni na lekcjach wiedzy o kulturze uczniowie naszej szkoły z klas I TŻ, I TLe, III Thot i III TL  mieli okazję zaprezentować subkultury występujące obecnie w Polsce. Forma prezentacji zdobytych informacji była dowolna,  począwszy od albumów i plakatów a kończąc na scenkach odegranych przez uczniów. W klasach zaroiło się od zbuntowanych rockersów, mrocznych satanistów, kolorowych rastafarian i wyzwolonych hippisów. Nie zabrakło także hipsterów, szalikowców, graficiarzy i emo.  Dzięki tym zajęciom dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek na temat historii, ideologii, trybu życia i muzyki preferowanej przez poszczególne grupy. Mogliśmy także wcielić się w przedstawicieli wybranej subkultury aby przedstawić cechy charakterystyczne wyglądu członków grupy. Poznaliśmy także motywy przynależności do danych subkultur i ich założenia.  O istnieniu wielu subkultur w Polsce nie mieliśmy pojęcia, ale dzięki tym zajęciom mogliśmy wymienić się informacjami, wzbogacić swoją wiedzę i ciekawie spędzić czas. A co poniektórzy z nas wzbogacili także swoją skalę ocen, bo przybyło nam szóstek.Iwona Rudż ( kl. III TL)

Anna Kruczyńska ( kl. III Thot)

koniec roku już za...

100-lecie niepodległości

najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

mini-kalendarz

Grudzień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

pogoda

 

booked.net

Copyright © 2019 ZSZ Braniewo Rights Reserved.