powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły, do szkoły !!! bo się spóźnisz,,, a tak w ogóle to chodzą słuchy że jutro może być klasówa z matmy...

Zespół Szkół Zawodowych

im. Jana Liszewskiego w Braniewie

„Deutsch-Wagen-Tour” w Zespole Szkół Zawodowych

 im. Jana Liszewskiego w Braniewie

W dniu 19.06.2012 roku Zespół Szkół Zawodowych odwiedził koordynator projektu „Deutsch-Wagen-Tour”, Pani Magdalena Zaręba oraz animatorka języka niemieckiego Pani Bogumiła Manek.

„Deutsch-Wagen-Tour” jest projektem realizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie od kwietnia 2009 roku. Partnerami projektu są: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Ambasada Niemiec w Warszawie, Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa.

W naszej szkole w zajęciach uczestniczyły klasy: I TL, I TOUG, I THOT oraz  II TL. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w różnego rodzaju grach, zabawach oraz konkursach, które miały na celu pokazanie jak przyjemna może być nauka języka niemieckiego. Oczywiście konkursy jak to zazwyczaj bywa, nie obyły się bez nagród. Po zajęciach uczniowie przedstawili swój punkt widzenia, na temat: dlaczego warto uczyć się języków obcych? Były to bardzo miłe i owocne zajęcia, możemy mieć nadzieję, że uczniowie przekonali się, że z wielu względów warto uczyć się języków obcych.

Celem projektu „Deutsch-Wagen-Tour” jest popularyzacja nauki języka niemieckiego w Polsce, zwiększenia motywacji uczniów do nauki języków obcych oraz zainspirowanie nauczycieli do zastosowania nowoczesnych metod nauczania. Uczestnicząc w zajęciach uczniowie mają możliwość praktycznego zastosowania języka niemieckiego i kontaktu z native speakers. Projekt skierowany jest przede wszystkim do uczniów wszystkich rodzajów szkół, studentów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół oraz osób odpowiedzialnych za edukację.

Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z „Deutsch -Wagen-Tour, mamy nadzieję, że już w następnym roku szkolnym kolejni uczniowie będą mogli uczestniczyć w tychże zajęciach.

Nauczycielka języka niemieckiego
Elżbieta Murawska- Ammour

Więcej zdjęć znajduje się w galerii zdjęć

koniec roku już za...

100-lecie niepodległości

najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

mini-kalendarz

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

pogoda

 

booked.net

Copyright © 2019 ZSZ Braniewo Rights Reserved.